Sulden aktuálne 016

06.05.2008
sulden-aktualne-016"Aktual 016" je posledný tejto zimnej sezóny. V nedelu 4.mája sme boli posledný raz na lyžiach. Bol to zároveň posledný deň, kedy premávali lanovky. Využili sme ešte raz naše sezónne lístky ( 260 eur za 5 mesačnú sezónu) a vyviezli sa lanovkou hore ku Schaubachhutte. Vyrazili sme až o jednej, pretože doobeda som ešte robil. Pokúsili sme sa napriek celkovej únave o vrchol Cevedale. Náš pokus sa však skončil na chate Casati (3254m) - obrázok je z archívu. Počasie nám nevyšlo, ale vzhľadom na naše vyčerpanie to bolo asi lepšie tak.

                    Aspoň sme vyspovedali chatára a tu je pár info o ktoré ma už skôr niektorí z vás pýtali:
Casati je v zime otvorená od začiatku marca do 11 mája, plus mínus pár dní podľa počasia
na chate nie je žiadny láger, všetko ubytko je v dvojposteľových izbách
cena ubytka za osobu na noc: bez jedla 14eur, raňajky 9eur, s polpenziou 46eur - všetko ceny s preukazom Alpenverein alebo CAI,
všimol som si ešte tabuľku s nápisom: sprcha - 6eur

                    Po vyše hodinovej debate s chatárovým synom (na chate pracovali už predtým viacerí slováci) sme sa na jeho odporúčanie prešli ešte ku delám z prvej svetovej a potom už pomaly zlyžovali smer Sulden.
Snehu by bolo dosť až dole, ale lanovkári (tal. kojóni) odbagrovali sneh zo zjazdovky od medzistanice dole. Vraj, aby mohli skôr hore chodiť na autách...

Za všetkých skialpinistov im - Ďakujeme...

Sezóna však ešte pre nás celkom neskončila, teraz to najkrajšie na záver - vydrhnúť celý hotel.
A ešte jedno info pre tých, ktorí by nebodaj mali nejaké predstavy o romantickej práci na chate spojenej s pobytom v horách: Na Casati sa pracuje každý deň, od nevidím do nevidím, bez jediného dňa voľna, letná sezóna trvá asi tri a pol mesiaca. Je to "Na mozog!" povedal taloš.

Fotky Sulden aktuálne 016

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri