Sulden aktuálne 012

16.04.2008
sulden-aktualne-012Príroda si s nami zahráva, za posledné dva týždne pribudli hore 1-2 metre snehu. Ráno som vyšiel z hornej stanice lanovky a spadla mi sánka. Od večera pribudlo ďalších 30 čísel. Zjazdovky sa upravujú večer a ráno to nebolo ťažké uhádnuť, koľko je čerstvého snehu. Zapol som si pieps (prvý raz túto zimu), teda vlastne už je jar, a pomaly začal šlapať po čerstvej ratrakovej stope. "To bude pohľad na jedného blázna, čo tam šlape stopu!" pomyslel som si.

                   Za zákrutou sa vynorila skupinka šľapačov, odľahlo mi - nebudem sám. Prišiel som bližšie a spoznal som vodcu Kurta Ortlera. Nebol sklamaný, že ma vidí. "Môžeš šlapať stopu!" bolo prvé, čo povedal. Nakoniec sme sa pekne prestriedali. V polovici stúpania som sa od nich odpojil, to nás už vo vyšlapanej stope dobiehali ďalšie skupinky. Kurt išiel svojej skupinke ukázať trhliny.

                    Nakoniec som stopu natiahol až na Suldenspitze. Pri šlapaní som si spomenul, ako mi šéf v kuchyni hovoril o trhlinách v ľadovci pod Suldenspitzom:"Hlboké sú až do 150 metrov, sú tam také priestory, že by tam vošiel celý hotel..." Pracoval 30 rokov v horskej službe, tak asi dačo o tom vie. Našťastie momentálne nie sú na tejto trase žiadne trhliny "aktívne".

M.Bartoň

Fotky Sulden aktuálne 012

Diskusia

RE: Sulden aktuálne 012
martin 17.04.2008
pre oblasť Ortlera je vyhlásená lavínová 4, ale vzhľadom na to čo je polyžované to nebude až také zlé, pozerám von oknom a sakra: zase sneží

RE: Sulden aktuálne 012
Rob 17.04.2008
fuuuha pekne pekne, skoro ako prihody z Kanady...a netrhalo sa to ked bolo tolko cerstveho?

RE: Sulden aktuálne 012
martin 18.04.2008
momentálne pracujem ako "Ďas" ... prezlečený za čašníka - z niektorých článkov sa to dá aj vyčítať, hotel Parc - najlepšia reštika a hlavne pizza v Suldene

RE: Sulden aktuálne 012
iva (ivana.filova@gmail.com) - 18.04.2008
jaj to je zavidenia hodne. Ja sa prave chystam o tyzden do chamonix ak vyndu urcite veci, zatial to mam tak pol na pol. Len este netusim ake podmienky tam panuju a budu. Uvidime. Martin co tam vlastne robis, kde kontretne posobis? mozes napisat aj na mail.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri