Sulden aktuálne 002

02.01.2008
sulden-aktualne-002+++ PF 2008 +++
          Pozdravujem všetkých čitateľov a chcel by som vám aj touto cestou popriať všetko dobré do nového roku...
          Posledný týždeň bol ozaj tvrdou previerkou. Ďakujem vám všetkým za vašu priazeň, ktorú ste vetroplachmagazínu prejavili aj počas sviatkov. Počítadlá ešte nie sú zverejnené, ale ja už každý deň pozorujem počty prístupov.

          "Sviatky prešli rýchlo... - ako Fera auto..."

          Koniec roka je pre zamestnancov v hoteliérstve určite tým najťažším a najstresujúcejším obdobím roka. Aj keď som posledné dni úplne vypustil lyže, neprestal som písať a pracovať na stránkach. Výsledkom je okrem iného aj päťhodinový spánkový priemer a oči jak z filmu o upíroch.
          Ale nevadí, zajtra si pôjdem kúpiť kvapky do očí a čoskoro sa prihlásim aj so správami z terénu. Chvíľku však ešte potrvá, kým sa zahoja pľuzgiere na nohách a prestanú bolieť kĺby...

               Madritsch hutte. (foto:archív)

          Ako som tak behal po jedálni, zaujala ma jedna vec. Pri rozhovore so skupinou mladých Poliakov sa mi potvrdila teória, že veľké množstvo potencionálnych hostí pre slovenský cestovný ruch u nás už bolo a viac už tak skoro neprídu. Poliaci mi povedali okrem iného, že v tomto čase pred dvoma rokmi boli na Chopku veľké rady na vlekoch, v Suldene aj cez vianoce neboli rady žiadne... Tak isto veľa Rusov, ktorých tu stretnem mi povie: " Slovensko poznáme, je tam pekne, ale už sme sa tam nevrátili, lyžiarske stredisko bolo 20 km od hotela a bolo málo snehu..."

          Pohľad z okna mojej izbičky na východnú stenu Ortlera. (31.12.2007)

          ***Nesneží! A ja nie som na lyžiarskom zájazde...***

          Pamätáte si ešte tú pesničku? Hádam nič lepšie nevystihne moju momentálnu situáciu. Za posledné tri týždne tu bol súhrn zrážok 0. Každý deň pekné počasie. Slnka menej, keďže sme na severnej strane. Zjazdovky sú zošúchané, pred vyliezajúcimi kameňmi už lyže nie sú v bezpečí.
          Aj skladba klientov tomu zodpovedá. Žiadni veľkí lyžiari. Každý rozumný človek si podobný výjazd odloží na začiatok marca. To sú už dlhšie dni, viac snehu a aj lepšie ceny.
          Takže na Nový rok zatiaľ toľko. Najbližšie sa prihlásim s aktualitami priamo s terénu.

          M.Bartoň

Diskusia

Novy rok
duc@n 02.01.2008
zdravim Vetroplacha,

prajem vsetko krasne do Noveho roku !

vela optimiznu,
sil a vytrvalosti,
nie len v pisanii :)
ale aj v uskutocnovanii svojich snov !!!

duc@n

pozdrav z ITA
pefo 06.01.2008
No nazdar Ty kokso. Zdravim Ta z rychleho kolotoca SP- z Tour de Servis:-) Prave sme skoncili a ideme zajtra domov z Val Di Fimeme. Celkom sme si prejazdili celu dolinu krizom krazom, skoda ze sme nemali sancu podniknut aj nejaky exploring. Budeme to musiet odlozit na nejaku spolocnu expediciu- moji partaci by sa tiez pridali. Takze sicko dobre v novom roku, pozdravuje Ta Pepo, Duri Ondrik, trener a srandisti Miso, Bajo a Ivan

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri