Posledný Suldenaktual

04.05.2009
posledny-suldenaktualV pondelňajších novinách je na prvej strane veľký nadpis: Deväť mŕtvych pod snehom a ľadom. Taká je víkendová bilancia v Tirolsku. Som spokojný, že sa mi podarilo nejakých ľudí odhovoriť od víkendového útoku na severnú stenu Ortlera. Na druhej strane musím poznamenať, že v nedeľu pozorovali Hans s Markétou stopy v severnej stene malého Zebrú. Mladí domáci harcovníci to vyliezli a potom popri svojich stopách aj zlyžovali.
"Tí nebudú žiť dlho, ak v tom budú pokračovať!" Poznamenal Hans.

Po škaredej sobote bolo v nedeľu nádherné počasie a tak som poobedňajšiu pauzu využil na bezpečnú a veľmi frekventovanú túru na Cevedale. Času som nemal moc veľa, môj posledný deň na lyžiach som si chcel užiť a tak som si dal na Cevedale časovku. Cez sedlo vľavo od Suldenspize mi to trvalo 1 hod. 42 minút. Pri zjazde severnou stenou Suldenspitze som ešte dokonca objavil aj trochu prachu.

Pri krásnych pohľadoch na zasnežené pláne mi bolo trochu ľúto. Jarný firn tu bude ešte dlho, mňa však čakajú iné povinnosti. Moja sezóna trvala 5 mesiacov a 5 dní. Od prvého dňa na lyžiach po posledný. Týmto zároveň uzatváram rubriku Suldenaktualov. Toľko aktuality a ja utekám spracovať kopec materiálu z tejto zimy, ktorý sa tu zatiaľ ešte neobjavil. Takže tie najväčšie bombóniky už čoskoro!

M.B.

Fotky Posledný Suldenaktual

Diskusia

RE: Posledný Suldenaktual
iva 05.05.2009
no veru, tetnto posledny vikend neboli idealne bezpecne podmienky, aj ked boli lakave po poslednom snezeni. My sme dali pokus o zjazd v Dolomitoch ale vzhladom na lavinoznost ktora sa nam na ture potvrdila sme turu nedosli az na vrchol. Viac o tom tu: http://www.ivafilova.com/monte-cristallo.html iva

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri