Letný Sulden aktualík

08.08.2010
letny-sulden-aktualik

          Sulden posledných dní sa niesol v znamení niekoľkých udalostí. Predovšetkým to bola návšteva nemeckej premiérky Merkelovej, ktorá tu chodí dovolenkovať už pravidelne. Druhou zaujímavou udalosťou bolo premietanie Reinholda Messnera venované tentoraz jeho osudovej hore: Nanga Parbat.

 

Len nedávno prišiel do kín hraný celovečerný film s rovnakým menom od režiséra Josefa Vismaira a toto premietanie bolo venované aj záberom z natáčania filmu. Verím, že pred zimou sa mi už podarí doniesť domov DVD. Šanca, že tento film uvidíme aj u nás v kine je totiž minimálna.

 

Film zachytáva nielen priebeh expedície s tragickým koncom, ale jedna z najzaujímavejších častí je práve detstvo Messnera a jeho bratov, ktoré strávili lezením hlavne v rodných Dolomitoch.

 

Vidieť premietanie Reinholda Messnera je pre mňa veľkým zážitkom a som rád, že sa mi to podarilo tu v Suldene už druhý raz. Ak by sme brali do úvahy koľko divákov videlo doteraz naživo všetky jeho projekcie, tak by sa určite dalo povedať, že je s veľkým náskokom svetová jednotka v tejto disciplíne.

 

Pred dvomi dňami sa prehnala Alpami studená fronta, passo Stelvio bolo dnes zatvorené, hore vraj napadlo vyše 50 cm snehu. Dnes už bolo pekné počasie a tak som ho využil na niekoľko záberov z letného Suldenu. To čo na fotkách v galérii uvidíte sa nachádza na ozaj malom mieste.

 

Do galérie som zaradil aj pár fotiek, ktoré sa už objavili na našej Fejsbukovej stránke. Práve tá slúži ako miesto, kde sa uverejňujú rôzne krátke správy, aktuality, pozvánky na akce a ďalšie informácie. Mnohé z nich sa tu v článkoch neobjavia, takže stať sa fanúšikom vetromagu na FB sa oplatí...

 

A ešte na záver jedna dôležitá informácia pre závislákov od bieleho prášku. Termín prvého zimného zájazdu do Suldenu je

4.12 - 11.12 o ďalších podrobnostiach budete včas informovaní.

 

Martin Bartoň

Fotky Letný Sulden aktualík

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Letný Sulden aktualík
Martina 08.08.2010
takéto kalendárovky vešiaš keď v SR vidieť slnko iba v predpovedi uja Iľka? No ale keďže ste už spustili zasnežovanie, to by aj skôr mohol byť ten zájazd hm?

RE: Letný Sulden aktualík
Martin 08.08.2010
Lyžovačka v Suldene sa začína už začiatkom novembra. A nebudem predsa fotiť v daždi ni?

RE: Letný Sulden aktualík
Martina 09.08.2010
No výborne! To bude akurát k narodeninám a tvojim meninám. Takže kedy to?

RE: Letný Sulden aktualík
Martin 09.08.2010
Daj pokoj! V novembri nechcem Sulden ani vidieť...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri