Alpský Skialpaktuál

30.03.2014
alpsky-skialpaktual

Táto zima nebola určite rovnomerná a spravodlivá. Zatiaľ čo niektoré časti Európy trpeli snehovou biedou, tak inde zase prepisovali rekordy. Skialpinistu na konci marca teda bude zaujímať ako to vyzerá tam, kde boli zaznamenané tie pozitívne rekordy v množstve snehu.

Táto zima netypicky charakteristická južným prúdením obdarila snehom hlavne južnú časť Východných Álp. Rekordy zaznamenali nielen v Engadine, ale aj v Južnom Tirolsku a v celých Dolomitoch. Veľké množstvo snehu majú aj skupiny Adamelo, Presanela, Dolomity di Brenta.

Ani prudké marcové oteplenie spojené s pekným počasím nedokázalo snehové zásoby zmenšiť tak, aby skialpovanie strácalo zmysel. Keď som sa pýtal v Meráne, či bude tu neďaleko dosť snehu v pásme lesa, tak domáci borec len pokrčil plecami. "Vieš, spadli tam tri metre snehu, najviac odkedy sa robia záznamy...!"

Na Vetromagu bude túto sezónu trvať skialpová sezóna ešte pekne dlho, kým spracujeme to množstvo materiálu. Tento aktuál berte len ako malú upútavku a jednoducho informáciu, ako to tu práve teraz vyzerá...

 

Merano 30.03.2014

M.Bartoň

Fotky Alpský Skialpaktuál

Diskusia

RE: Alpský Skialpaktuál
Jano 30.03.2014
A nezabudni na Stubai :)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri